Видалення зуба мудрості Черкаси

Вам може знадобитися видалення зубів мудрості, якщо ваші зуби мудрості викликають біль, ростуть криво або спричиняють інші проблеми зі здоров’ям порожнини рота. Іноді стоматологи рекомендують профілактичне видалення зубів мудрості Черкаси, перш ніж проблеми з’являться. Ця звичайна хірургічна процедура займає близько години. Повне відновлення займає близько двох тижнів.

Що таке видалення зубів мудрості?

Видалення зуба мудрості — це звичайна хірургічна процедура. Стоматологи можуть порекомендувати це лікування, щоб зберегти здоров’я ротової порожнини та захистити інші зуби від можливих проблем у майбутньому.

Ваші зуби мудрості — також звані третіми молярами — знаходяться в самій задній частині рота. Як правило, вони розростаються десь у віці від 17 до 25 років.

Вчені вважають, що зуби мудрості є рудиментарними структурами (частинами людського тіла, які більше не потрібні). Ці зуби були потрібні нашим предкам, щоб подрібнювати і жувати сире листя, горіхи, коріння і м’ясо. Сьогодні ми їмо більше вареної їжі та використовуємо виделки та ножі, щоб нарізати їжу на менші шматочки. Як наслідок, нам більше не потрібні зуби мудрості.

Деякі люди мають усі чотири зуби мудрості (по одному в кожному квадранті — верхньому лівому, нижньому лівому, верхньому правому та нижньому правому). Інші можуть мати один, два, три або взагалі жодного. Незалежно від того, скільки зубів мудрості у вас є (або немає), це не означає, що щось не так. Це лише варіація нормального стану та ознака еволюційного процесу, що постійно змінюється.

Навіщо видаляти зуби мудрості в Черкасах

Вам може знадобитися видалення зубів мудрості, якщо:

  • Ви маєте один або кілька зубів мудрості.
  • Ваші зуби мудрості виросли криво або вбік.
  • Ви відчуваєте біль біля задньої частини рота.
  • Залишки їжі залишаються навколо зубів мудрості.
  • Розвивається карієс у частково пошкодженому зубі мудрості.
  • Навколо одного або кількох зубів мудрості утворюється кіста (заповнений рідиною мішок).
  • Є пошкодження сусідніх зубів або навколишньої кістки.

У багатьох випадках стоматологи рекомендують видалення зуба мудрості в якості профілактики. У результаті ваш стоматолог може запропонувати видалити ваші зуби мудрості, навіть якщо у вас немає жодних симптомів. Це може допомогти знизити ризик майбутніх проблем, включаючи інфекцію та карієс.

Як підготуватися до видалення зуба мудрості?

Під час консультації оральний хірург перевірить стан ваших зубів мудрості та зробить рентгенівський знімок, щоб визначити їх точне розташування. Це чудова нагода, щоб розповісти своєму хірургу про будь-які ліки, вітаміни чи добавки, які ви зараз приймаєте.

Під час цього прийому ваш хірург також обговорить з вами варіанти обезболювання. Залежно від ваших потреб і уподобань, він може порекомендувати місцеву анестезію, закис азоту (звеселяючий газ), обезболювання внутрішньовенно або через вену або загальну анестезію.

Якщо ви обираєте внутрішньовенне обезболювання або загальну анестезію, ваш хірург надасть вам детальні інструкції щодо підготовки до візиту. Це може включати голодування після опівночі ввечері перед операцією та припинення прийому певних ліків за кілька днів до неї. (Не припиняйте приймати ліки, не обговоривши це з хірургом.)

Що відбувається під час видалення зуба мудрості?

У день процедури ваш хірург:

Дає вам анестезію, щоб знеболити зуби та ясна та забезпечити вам комфорт. (Якщо ви обираєте седативні препарати, вони також дадуть вам седативні ліки.)

Якщо необхідно, робить надрізи на яснах, щоб відкрити зуби, що застрягли в яснах або щелепній кістці.

Обережно послабляє зуб мудрості та виймає його з лунки.

Очищує місце, щоб переконатися, що немає інфекції.

За необхідності накладає шви, щоб закрити місце операції.

Щоб сповільнити кровотечу, накладає марлю на ямки.

Скільки часу займає ця процедура?

Видалення зуба мудрості зазвичай займає годину або менше. Складніші ситуації можуть зайняти більше часу.

Що відбувається після видалення зуба мудрості?

Після видалення зуба мудрості вас чекає легкий дискомфорт, невелика кровотеча і набряк. Ваш оральний хірург дасть вам інструкції щодо лікування зубів мудрості, щоб полегшити ці побічні ефекти. Коли обезболюючий ефект від укола зменшиться, довірений друг або член сім’ї відвезе вас додому.

Що можна і чого не можна робити після видалення зуба мудрості

Ваш хірург надасть вам післяопераційні рекомендації, які стосуються вашої ситуації. Дотримання цих інструкцій допоможе вам впоратися з кровотечею, набряком і болем після процедури.

Тим часом, ось деякі загальні «що можна і чого не можна робити» після видалення зуба мудрості:

  • Залиште марлю на місці приблизно на 30 хвилин після операції. За потреби замініть чистою марлею. Ваш хірург може сказати вам, коли припинити використовувати марлю після видалення зуба мудрості. Але взагалі можна вийняти, коли кровотеча сповільниться. Невелике сочіння – це нормально, але у вас не повинно бути надмірної кровотечі.
  • Відпочивайте якомога більше. Ви повинні залишатися вдома і відновлюватися принаймні три – п’ять днів. Якщо у вас фізично важка робота, можливо, вам доведеться почекати довше, перш ніж повернутися до роботи.
  • Використовуйте пакет з льодом, щоб зменшити набряк. Загорніть пакет з льодом у чистий рушник і покладіть його на обличчя. Залиште на 20 хвилин, а потім зніміть на 20 хвилин. Повторюйте кілька разів на день.

Де видалити зуб мудрості в Черкасах

Якщо ви шукаєте стоматологічний кабінет, де можна видалити зуб мудрості в Черкасах, звертайтесь до нас і ми вам допоможемо швидко, якісно, і недорого. Для більш повної інформації та записатися на прийом до стоматологічного кабінета 098-318-07-10